Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Klást předvolební otázky budou moci s Moravcem i uživatelé YouTube

Otázky Václava Moravce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Otázky Václava Moravce | foto: Česká televize

PRAHA Veřejnoprávní televize chce do předvolební politické diskuse vtáhnout i mladé lidi. Využije k tomu populárních komunitních serverů, kde mladí často hledají zábavu či kontakt s přáteli.

Přímo vstoupit do Moravcem moderovaných debatních speciálů, které ČT odvysílá v průběhu září a října, budou diváci moci prostřednictvím svých nahrávek na videoserveru YouTube.

"Jsme před podpisem smlouvy se společností Google, v tom smyslu, že bychom měli stránky na YouTube pro Otázky Václava Moravce speciál," uvedl na páteční tiskové konferenci k podzimnímu programu ČT Milan Fridrich, ředitel veřejnoprávního zpravodajství.

Videa s dotazem ohledně politiky, která si lidé natočí doma, pak ČT chce využít v televizním vysílání. Odpovědi politiků ve formě videa se následně mají také objevit na internetu.

Podle vedení ČT jde o "účelové" spojenectví s komunitním serverem, neboť YouTube "daleko překračuje možnosti, které nabízejí weby typu ČT24", svým celosvětovým dosahem a otevřeností příspěvkům každého, kdo je tam chce umístit.

"Zvláště pro mladou generaci je to výrazný komunikační prostředek, kterým bychom chtěli oslovit mladší, nejen je zapojit do vysílání ČT24, ale především do toho, aby se zajímali o politiku a aktivně k ní přistupovali," uvedl Fridrich.

Otázky Václava Moravce jsou už přítomny také na populární komunitní síti Facebook, pro toto prostředí už Moravec natočil původní klipy, zdravice a upoutávky na nadcházející díly svých televizních debat.

Česká televize není první tuzemskou stanicí přítomnou na videoserveru YouTube. Své videokanály tam před časem zprovoznily hudební Óčko či zpravodajská Z1.

Ani společné předvolební debaty televize s YouTube nejsou novinkou - v daleko větším měřítku než nyní ČT je loni před americkými prezidentskými volbami využila i televize CNN.

Takto třeba vypadala výměna argumentů (ohledně stažení amerického vojska z Iráku) s Barackem Obamou a Joe Bidenem:

Sedm plus jeden speciál

Letošní Moravcovy předvolební speciály se budou vysílat od 1. září do 8. října. Půjde o sedm vysílání ze sedmi různých krajů, vybraných ve vzestupném pořadí podle počtu voličů.

Poslední, osmý pořad bude duelem předsedů dvou politických stran, které vyjdou v předvolebních průzkumech jako nejsilnější.

Do krajských vysílání chtějí kromě diváků vždy pětici krajských osobností a místních novinářů. Také ti se budou moci ptát.

Předvolební televizní speciál chystá na říjen také komerční stanice Nova, která v současnosti slučuje obě své zpravodajské redakce - televizní a internetovou. O tom, že by diváci mohli vstoupit do debaty přímo svým videem, ale šéf Novy Petr Dvořák při představování podzimních programových novinek nemluvil.

Volební témata chce ve vysílání zohlednit i komerční Prima, která se politice věnuje v nedělní Partii. Rozsah předvolebního vysílání ale stanice zatím nesdělila.

Vysílání předvolebních diskusí ČT

Zpočátku jednou týdně, v závěru pak dvakrát týdně od 21.30 do 23.00. Není-li uvedeno jinak, na programu ČT2

úterý 1. 9. Jihočeský kraj
úterý 8. 9. Olomoucký kraj
úterý 15. 9. Ústecký kraj
úterý 22. 9. Jihomoravský kraj
úterý 29. 9. Středočeský kraj
čtvrtek 1. 10. Praha
pondělí 5. 10. Moravskoslezský kraj
čtvrtek 8. 10. duel dvou předsedů – studio Kavčí hory, ČT1

Zdroj: ČT

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ PROCESNÍCH INŽENÝRŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 55 000 Kč