Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Kolik žije v Česku lidí?

Ředitelka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Barbora Tachecí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitelka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Barbora Tachecí | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Barbora Tachecí, ředitelka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, se rozhodla reagovat na kritiku, která se objevila po odvysílání diskusního pořadu České televize.


Vyjádření Barbory Tachecí:
Vzhledem k tomu, že se množí informace o tom, že nevím, kolik žije v České republice lidí, dovoluji si dát novinářům k dispozici tuto další informaci – dělám tak v přímé návaznosti na včerejší článek v jednom z českých deníků, který hovořil v souvislosti s mým rozhovorem pro Českou televizi o „trapasu roku“:

V pořadu České televize jsem byla moderátorem opakovaně tázána na situaci kolem petiční aktivity části českých občanů. Na dotaz moderátora jsem doslova uvedla:

„4 tisíce podpisů pod peticí v zemi, kde žije 8 milionů lidí, u rádia, které má něco kolem 700 tisíc posluchačů, mě může vnitřně mrzet a také mě mrzí, ale nepokládám to – TADY MI MODERÁTOR ČESKÉ TELEVIZE PŘED DOKONČENÍM VĚTY SKOČIL DO ŘEČI A VĚTU MĚ TEDY NENECHAL DOŘÍCI, ALE PŘES TOTO PŘERUŠENÍ MODERÁTOREM JSEM JI DOŘEKLA:…. V podstatě jsem to čekala“.


Omlouvám se české veřejnosti za to, že jsem pod tlakem pana moderátora (který jsem sama v daném okamžiku, kdy jsem byla připravena především odpovídat na dotazy k novému programu, nikoliv k peticím, pokládala za nesmyslný a absurdní), neřekla vše - a vynechala tak ve své odpovědi 5 zřejmě důležitých slov:  zhruba  a schopných vyjádřit vlastní názor.


Omlouvám se tedy, že jsem se nechala špatným vedením rozhovoru ze strany moderátora České televize zmást natolik, že jsem danou větu neřekla absolutně přesně. Absolutně přesně by totiž tato věta zněla:


„4 tisíce podpisů pod peticí v zemi, kde žije  ZHRUBA 8 milionů lidí SCHOPNÝCH VYJÁDŘIT VLASTNÍ NÁZOR (tedy bez kojenců a úplně malých dětí), u rádia, které má něco kolem 700 tisíc posluchačů mě může vnitřně mrzet a také mě mrzí, ale nepokládám to za relativně vysoké číslo.“


17. 1. 2008


Barbora Tachecí,
ředitelka ČRo 1 - RadiožurnáluPřepis rozhovoru si můžete přečíst ZDE

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!