29. července 2015 23:50 Lidovky.cz > Byznys > Média

Konec eldoráda hazardu. Nové zákony si došlápnou nejen na herny

Novela loterijního zákona bude mít velký dopad i na internet, kam by se podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novela loterijního zákona bude mít velký dopad i na internet, kam by se podle... | foto: Česká pozice

PRAHA  Vláda schválila balík zákonů, které přiškrtí herní byznys. Daň z hazardu poskočí z 20 až na 35 procent. Lidé na dávkách nebudou moci prohnat příspěvky, které jim dává na přežití stát, štěrbinou hracích automatů. Peníze v blikajících bednách také nebudou moci končit takovou rychlostí jako dnes. A v hospodách se hrát nebude už vůbec.

To jsou některé změny, jež přinese nová regulace hazardu, kterou v balíku tří zákonů ve středu schválila vláda. Loterijním firmám pak stát také rázněji ukousne z peněz, které zbývají po vyplacení výher sázejícím.

Premiér Bohuslav Sobotka si pochvaluje, že tím vláda plní své programové prohlášení. Spokojené jsou i organizace bojující proti hazardu.

Dále ve čtvrtečních LN najdete:

 • Únos Čechů v Libanonu: stopy vedou i na Ukrajinu
  Za únosem pětice Čechů, kteří zmizeli v Libanonu v noci na 18. července, může být složitá zpravodajská hra o Ukrajinu, v níž jde o kriminální struktury kolem tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče. Klíčovou stopou mířící na Ukrajinu je přitom obchodník se zbraněmi Alí Fajád, který je nevlastním bratrem Sáiba Muníra Taána, taxikáře, v jehož autě se našly pasy a peníze zmizelých Čechů. S odvoláním na diplomatické zdroje a Fajádovu rodinu to napsal blízkovýchodní server Al-Monitor.


 • Vinohradský špitál se propadá do ztrát
  V čele fakultní nemocnice se rychle střídají ředitelé, ministr zdravotnictví odmítá její hospodaření komentovat.
  V čele pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) se letos ocitl již třetí ředitel. Po pondělní, během 14 dní již druhé rezignaci Jana Šturmy, jehož ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček pověřil řízením v březnu, převzala přechodně vedení šéfka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská. Špitál by přitom odpovědný management rychle potřeboval. Každý měsíc se potýká se ztrátami v řádu desítek milionů korun.

LÉTO LN

 • Objevte turecké vnitrozemí
  Rozhlédněte se z gondoly balonu, vydejte se pod zem za skalním městem nebo třeba navštivte unikátní přírodní lázně. Nehnout se v Turecku z pláže by byla opravdu škoda.
Adam Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz