6. března 2015 23:59 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Konopí pomáhá při bolestech i rakovině, tvrdí izraelský specialista

Pěstování konopí (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pěstování konopí (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Jehuda Baruch deset let vedl projekt, díky němuž se v Izraeli konopí dostalo k tisícům pacientů. Pomáhá jim od bolesti a dalších neduhů. S LN mluvil i o tom, proč by si ho pacienti neměli pěstovat sami a proč je těžké prosadit jeho lékařské využití.

Baruch také popisuje, jak pacienti konopí užívají: „Kromě dětí, které smějí dostávat koláčky, získají dospělí buď sušené rostliny na kouření nebo k inhalaci, nebo konopný olej. O tom rozhodují lékaři. Nechceme, aby si lidé vyráběli léky sami, všechny produkty připravují společnosti, které konopí pěstují. Musí se vyrábět standardizovaným způsobem podle přesně daných pravidel.“

Dále v sobotních LN najdete:

  • Škola, která měla převychovat divochy - Děti ze slovenských romských osad vypálených za války, našly v­padesátých letech útočiště v­české škole. Učitel z­nich chtěl mít „nové lidi“. Pečlivě se o ně staral, jenže je odtrhl od rodin.
  • Osud opraveného Mánesu je umělecky zle nahnutý - V kdysi slavném pražském kulturním centru se buď pořádají umělecky obskurní či ryze komerční, firemní akce, nebo – a to většinou – vůbec nic.
  • Nejdráž tady bydlí­ chudí - V Kadani platí nejvyšší nájemné lidé, kteří mají nejméně peněz. Nebo vůbec žádné… Paradox, který umožňuje výše takzvaných normativních nákladů na bydlení – vyplývají ze zákona, stanovuje je vláda a bohatnou na nich byznysmeni s chudobou.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz