Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Konvalina odchází z Českého rozhlasu

Miroslav Konvalina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Konvalina | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Nedávný ředitel Radiožurnálu Miroslav Konvalina odchází z Českého rozhlasu. "Dal jsem výpověď těsně před Vánoci," řekl LN. V následujících dnech bude ještě referovat z amerických prezidentských primárek, na konci února veřejnoprávní rozhlas opustí. Od března přejde na "perspektivnější a stabilnější místo", kde využije manažerské i novinářské zkušenosti. Kam, to neupřesnil. "Nejdu ke konkurenci," řekl jen.

Miroslav Konvalina řídil Český rozhlas 1 - Radiožurnál od března 2006 do loňského května. Tehdy ho generální ředitel rozhlasu Václav Kasík odvolal a zdůvodnil to tím, že Konvalina dělal "chyby v řízení". Konvalinu pak ve funkci ředitele Radiožurnálu dočasně nahradil šéfredaktor stanice Jan Pokorný. Toho loni v listopadu vystřídala nová, řádná ředitelka ČRo1 Barbora Tachecí.

S nástupem Tachecí a velkými změnami, které od ledna do vysílání Radiožurnálu zavedla, ale Konvalinův odchod nesouvisí. Miroslav Konvalina zvažoval, že by se vrátil na místo zpravodaje Českého rozhlasu ve Spojených státech. To bude od poloviny ledna volné, neboť z Ameriky jde zpět do Prahy na pozici šéfredaktora Radiožurnálu Alexandr Pícha.

S Konvalinovým návratem do Ameriky ovšem nesouhlasil generální ředitel Kasík. "Ve chvíli, kdy vedení Radiožurnálu vážně uvažovalo na místo zpravodaje ve Spojených státech, jasné slovo od generálního ředitele jsem nedostal," přiblížil Miroslav Konvalina.

Podle serveru Týden.cz bude novým zpravodajem Českého rozhlasu ve Spojených státech dosavadní bruselský zpravodaj z EU a NATO a někdejší redaktor české BBC Vít Pohanka.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.