Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Královská svatba lámala rekordy ve sledovanosti

Královská svatba na ČT24 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Královská svatba na ČT24 | foto: ct24.cz

PRAHA Královská svatba britského prince Williama s Kate Middletonovou přinesla úspěch zpravodajskému programu České televize ČT24.

Její pořad Královská svatba v pátek sledovala v jednu chvíli až polovina lidí, kteří se dívali na televizi. Celodenní podíl ČT24 na sledovanosti byl 12,97 procenta, sdělila Anna Freimanová z tiskového oddělení ČT.

Páteční speciál s přímými vstupy z Londýna a debatami s hosty ve studiu přitáhl k obrazovkám ČT24 od 09:00 v průměru 136 000 diváků starších 11 let, což představuje podíl 24,53 procenta. S časem blížícím se uzavření sňatku Williama s Kate jich přibývalo. 

-

Od 12:00 už snoubence prostřednictvím ČT24 sledovalo 659 000 diváků, to je podíl na sledovanosti 51,52 procenta. Ještě dvě hodiny po poledni ale před obrazovkami ČT zůstávalo podle Freimanové v průměru 493 000 diváků.

Větší spotřeba proudu než svatba Diany

Komunistická výjimka

V Česku hlavní deníky otisky na titulní stránky fotografie novomanželů vycházejících ruku v ruce z Westminsterského opatství nebo snímek pořízený v okamžiku, kdy si snoubenci slibovali věrnost.

Český bulvární tisk ale umístil na své titulní strany jejich první manželský polibek.

Komunistických deník Haló noviny dokonce na svém titulním listu královskou svatbu vůbec nezmínil, věnoval se jí až na deváté straně svého dnešního vydání.

Svatba přitáhla k televizím diváky nejspíš po celém světě, v Británii to podle médií dokonce vyvolalo větší výkyv ve spotřebě energie než v roce 1981, kdy si své ano řekl princ Charles s Dianou.

Nejen televiznímu zpravodajství ale dominovala královská svatba v Londýně, věnovaly se jí i dnešní noviny.

Například slovenský tisk musel vyřešit dilema, jestli dá na svých stránkách přednost světově sledované svatbě, nebo hokejovému šampionátu na Slovensku.

Svatební polibek Williama s Kate nakonec dominuje titulní stránce nejčtenějšího listu, v místních novinách naopak celkově spíš převažuje zpravodajství z prvního dne největší sportovní akce v novodobých dějinách Slovenska.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...