Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Kraus hrozí odchodem z ČT, odmítla reprízovat Jacques s biomasou

Kateřina Jacques | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Jacques | foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

PRAHA Mezi prázdninové reprízy talk show Uvolněte se, prosím Česká televize nezařadila proslulý díl s Kateřinou Jacques, v němž politička Stran zelených nedokázala odpovědět, co je biomasa. Podle moderátora show Jana Krause mohou být za rozhodnutím politické tlaky. Televize i Strana zelených to odmítají.

Kraus o problému mluvil minulý týden na rádiu Frekvence 1. Podle jeho slov se měla repríza dílu s Kateřinou Jacques vysílat koncem léta. Mezitím prý ale Krausovi dramaturgyně jeho pořadu sdělila, že ČT reprízu vyřadila a důvod nevysvětlila.

"Začíná to na mě působit dojmem, jako kdyby někdo v ČT začínal mít politické zájmy," citoval moderátora server iDNES.cz. Kraus následně pohrozil, že pokud by se situace opakovala, hned z veřejnoprávní televize odejde.

ČT odmítla, že by za jejím rozhodnutím byly politické zájmy. Reprízu dílu s Jacques prý vyřadila, protože ho vysílala teprve nedávno - zhruba před čtyřmi měsíci - a že by proto diváky tolik nelákal.

"Sledovanost letních repríz poměrně čerstvých vydání pořadu Uvolněte se, prosím klesala. Proto reprízujeme ty pořady, které měly premiéru již před delší dobou," sdělila serveru iDNES.cz Anna Freimanová z tiskového oddělení.

Díl s Jacques, poprvé vysílaný začátkem letošního dubna, přitom patří k nejsledovanějším. Jen na webu České televize si ho dosud připomnělo víc než 800 tisíc lidí, další statisíce si dodatečně promítly výňatky z něj na videoserveru YouTube.

'Biomasa nikdy nebyla tak populární'

Zelení prohlašují, že nevyvíjeli žádnou snahu, aby se díl znovu nedostal na obrazovky. Pochvalují si přitom, že Krausův pořad jedno ze "zelených" témat zpopularizoval.

"Strana zelených v tomto případě ani v žádných podobných s Českou televizí nejednala," sdělil LN mluvčí strany René Kubášek.

"Přestože vystoupení Kateřiny Jacques v pořadu Uvolněte se prosím bylo nešťastné, nevidíme důvod proč by se díl neměl reprízovat. Navíc, nikdy v historii nebylo téma biomasy tak populární jako po jejím vystoupení, a to je určitě pozitivní," dodal mluvčí.

Svého znalostního faux pas následně využila sama Jacques v kampani před letošními červnovými eurovolbami, když na něj odkazovala vystoupením v předvolebním spotu Zelených.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....