Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Kraus už nepovede filmový svaz, kvůli sporu o Vondráčkovou

Jan Kraus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kraus | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Herec a moderátor Jan Kraus v minulém týdnu rezignoval na funkci předsedy Českého filmového a televizního svazu (FITES). Nechce aby jeho spory s vedením České televize ohledně moderování pořadu Uvolněte se prosím byly vztahovány k jeho působení v radě.

"Rozhodl jsem se dnes (2. listopadu) po zralé úvaze rezignovat na funkci předsedy FITESu. K rozhodnutí mě vedlo přesvědčení, ale i praktické poznatky z nedávné doby, že moje případné spory s vedením České televize jsou pak negativně vztahovány na FITES," uvedl Kraus.

"Chci být v případném řešení obdobně vyhrocených sporů zodpovědný za své jednání, výroky a činy jen sám sobě," dodal. Kdo Krause ve funkci nahradí, zatím není jisté.

FITES

FITES je občanské sdružení českých tvůrčích audiovizuálních pracovníků. Jeho posláním je mimo jiné hájení audiovizuálních tvůrců, podněcování trvalé výměny názorů, příprava odborných stanovisek či podpora vzniku umělecky a eticky hodnotných děl.

Kraus se dostal do sporů s Radou České televize v první polovině října kvůli odvysílanému dílu pořadu Uvolněte se, prosím, kde byla hostem zpěvačka Helena Vondráčková.

Tu Kraus nechal podle radního Josefa Pavlaty bez přerušení mluvit o jejím sporu se zpěvačkou Martou Kubišovou, aniž by dal kvůli vyváženosti prostor k vyjádření druhé straně.

Proti tomu se Kraus v několika médiích ohradil s tím, že Uvolněte se, prosím není zpravodajský, ani publicistický pořad. V srpnu si zase Kraus stěžoval, že ČT nechce reprízovat z politických důvodů díl s poslankyní zelených Kateřinou Jacques, kde ji zaskočila otázka, co je to biomasa.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...