Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Kraus už nepovede filmový svaz, kvůli sporu o Vondráčkovou

Jan Kraus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kraus | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Herec a moderátor Jan Kraus v minulém týdnu rezignoval na funkci předsedy Českého filmového a televizního svazu (FITES). Nechce aby jeho spory s vedením České televize ohledně moderování pořadu Uvolněte se prosím byly vztahovány k jeho působení v radě.

"Rozhodl jsem se dnes (2. listopadu) po zralé úvaze rezignovat na funkci předsedy FITESu. K rozhodnutí mě vedlo přesvědčení, ale i praktické poznatky z nedávné doby, že moje případné spory s vedením České televize jsou pak negativně vztahovány na FITES," uvedl Kraus.

"Chci být v případném řešení obdobně vyhrocených sporů zodpovědný za své jednání, výroky a činy jen sám sobě," dodal. Kdo Krause ve funkci nahradí, zatím není jisté.

FITES

FITES je občanské sdružení českých tvůrčích audiovizuálních pracovníků. Jeho posláním je mimo jiné hájení audiovizuálních tvůrců, podněcování trvalé výměny názorů, příprava odborných stanovisek či podpora vzniku umělecky a eticky hodnotných děl.

Kraus se dostal do sporů s Radou České televize v první polovině října kvůli odvysílanému dílu pořadu Uvolněte se, prosím, kde byla hostem zpěvačka Helena Vondráčková.

Tu Kraus nechal podle radního Josefa Pavlaty bez přerušení mluvit o jejím sporu se zpěvačkou Martou Kubišovou, aniž by dal kvůli vyváženosti prostor k vyjádření druhé straně.

Proti tomu se Kraus v několika médiích ohradil s tím, že Uvolněte se, prosím není zpravodajský, ani publicistický pořad. V srpnu si zase Kraus stěžoval, že ČT nechce reprízovat z politických důvodů díl s poslankyní zelených Kateřinou Jacques, kde ji zaskočila otázka, co je to biomasa.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!