Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Kvalifikace pro ředitele ČT? Podprsenky rozepínané ústy

Tomáš Kouřim, kandidát na ředitele České televize. V roce 2011 kandidoval také na krále Majálesu - krále pražských studentů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Kouřim, kandidát na ředitele České televize. V roce 2011 kandidoval také na krále Majálesu - krále pražských studentů. | foto: www.majales.cz

PRAHA Je mu teprve 24, studuje matematické modelování na ČVUT a troufá si řídit Českou televizi s několika tisíci zaměstnanci. "Z naší veřejnoprávní televize udělám médium, za které se nikdo nebude muset stydět," věří si Tomáš Kouřim.

Rada České televize nebude mít při výběru nového generálního ředitele ČT lehkou práci. Musí se totiž prokousat horou 32 projektů, které předložili jednotliví uchazeči o post šéfa televize.

Radní se přitom musí obrnit trpělivostí i smyslem pro humor, aby odlišili, kteří uchazeči míní kandidaturu vážně, a kteří ji berou patrně jen jako recesi, byť formálně splnili všechny požadavky pro zařazení do konkursu na ředitele.

ČTĚTE TAKÉ:

Ke druhé skupině patrně patří čtyřiadvacetiletý Tomáš Kouřim. Ten sice tvrdí, že svou kandidaturu míní naprosto vážně, přesto však mezi své další kvalifikačními dovednostmi uvádí to, že je českým rekordmanem v počtu podprsenek rozepnutých pomocí úst během jedné minuty.

A aby mu radní tuto dovednost uvěřili, dokládá to i certifikátem vystaveným agenturou Dobrý den. Ten dokazuje, že Tomáš Kouřim rozepnul za jedinou minutu podprsenek hned patnáct.

Certifikát Tomáše Kouřima, kandidáta na ředitele České televize.

Tomáš Kouřim nevidí na své přihlášce nic divného. "Chtěl jsem, aby se radní při čtení mého projektu nenudili. A aby se i trochu zasmáli," uvedl serveru Lidovky.cz Kouřim, který ve své šestistránkové Koncepci rozvoje a fungování ČT upozorňuje například na to, že "není možné podporovat a později i vysílat pořad jenom proto, že ho někdo natočit chce nebo ho už natočil".

Radní mají na rozhodnutí o novém řediteli ještě zhruba měsíc a Tomáš Kouřim není úplně bez šance. A to i přesto, že se o post šéfa ČT uchází například bývalý šéf TV Nova Petr Dvořák, bývalý ředitel vydavatelství Economia Michal Klíma či producent Fero Fenič.

ČT PODLE DVOŘÁKA:

V roce 1993 se totiž přihlásil do konkursu na post generálního ředitele Českého rozhlasu redaktor tehdejšího deníku Práce Vlastimil Ježek. Údajně jen proto, aby o konkursu napsal reportáž. Konkurs však vyhrál a rozhlasu šéfoval až do roku 1999.

'BUDU MARNOTRATNÝ A JEŠITNÝ!'

Tomáš Kouřim alias TOOM da Moa letos kandidoval na krále Majálesu - krále pražských studentů. Avšak neuspěl. Toto je video, kterým chtěl studenty před volbou oslovit:

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní balíček s kolekcí od Rituals
SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní balíček s kolekcí od Rituals

Dopřejte si chvilku odpočinku, kterou vám provoní kosmetika z řady The Ritual of Jing. Právě tu teď totiž můžete vyhrát.