Pátek 28. února 2020svátek má Lumír 4 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Kvůli Johnovi opouští Týden Kalenská a další čtyři autoři

Novinářka Renáta Kalenská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novinářka Renáta Kalenská | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Zpravodajský časopis Týden opouští novinářka Renata Kalenská. Specialistka na rozhovory, která patří mezi nejvýraznější tváře redakce, oznámila svůj odchod jen pár hodin poté, co se v médiích objevila informace, že předseda VV Radek John povede publicistický tým vydavatelství.

Kalenská na přímý dotaz serveru Lidovky.cz odmítla potvrdit, že její výpověď souvisí s novým angažmá Radka Johna. "Já to nebudu komentovat. Prostě jsem dala výpověď," uvedla pouze. Vzhledem k načasování to však lze předpokládat.

ČTĚTE TAKÉ:

Důvody jejího náhlého odchodu nezná ani Jan Čáp, který má dočasně na starosti publicistické oddělení Týdne. "Já o nich můžu jen spekulovat nebo je tušit. Renáta mě o svém odchodu neinformovala," řekl Čáp.

Ševela odchází, Fendrych zůstává

Dalším odchozím z Týdne je publicista Vladimír Ševela, který v redakci pracuje už skoro pět let. "Důvodem mého odchodu je pan John, ale více to nechci komentovat," řekl serveru Lidovky.cz. Svoji písemnou výpověď už předal šéfredaktorovi časopisu Františku Nachtigallovi.

Jak psal Týden o Radku Johnovi:

  • Z pera Martina Fendrycha

Výbor pro bezpečnost řídí díky nechutnému politickému handlu neschopný, megatrapný Radek John (VV), poskok Víta Bárty a neúspěšný ministr vnitra. Děs.

A co takový Radek John? Odejde taky? Je přece s Bártou totálně spojen! Byl to Bártův námezdní dělník (předtím taky dělník Romana Janouška).

  • Z pera Františka Nachtigalla:

Alespoň že premiér Nečas v pátek večer konečně bouchl do stolu a jasně řekl: Bárta, John a Dobeš. Všichni ven! A za to vám, pane premiére, děkuji.

Podle informací serveru Lidovky.cz však Kalenská a Ševela nejsou jediní, kdo se v posledních hodinách rozhodli vydavatelství Empresa Media opustit. "Slyšel jsem, že ještě jedna výpověď je podaná a že někdo další k ní má nakročeno," uvedl jeden ze zaměstnanců vydavatelství. Jiný zaměstnanec uvedl, že kromě Kalenské a Ševely ví o dalších třech lidech, kteří chtějí Týden opustit.

Naopak hlavní komentátor Týdne Martin Fendrych se redakci zatím opustit nechystá. A to i přesto, že se ve svých glosách v minulosti do Johna často kriticky navážel. "Počkám, jak se to bude vyvíjet. Zatím pořádně nevím, jak to bude," prohlásil. "Pokud by mi někdo chtěl mluvit do mých komentářů, tak samozřejmě okamžitě odejdu," dodal Fendrych. 


Šéfem publicistiky

O novinářském comebacku předsedy VV Radka Johna ve středu informoval šéfredaktor Týdne František Nachtigall. John se k 1. listopadu stal vedoucím publicistického týmu vydavatelství Empresa Media. "Jsem přesvědčen, že Radek bude významnou posilou nejen pro Týden a Instinkt, ale i pro další plánované projekty do budoucna,” uvedl Nachtigall.

ČTĚTE VÍCE:

Podle něj by měl John publicistice především šéfovat, než se v ní autorsky přímo podílet. Sám poslanec však počítá s tím, že bude přispívat i do obsahu. "Hodlám publikovat fakta o rozkrádání v této zemi a informace z české politiky, které má česká veřejnost právo znát," komentoval své plány.

Návrat k novinařině

John se do novinářských řad vrací po třech letech. Začínal v Mladém světě, poté přešel do televize Nova kde v letech 1993-2009 působil jako redaktor a byl mj. šéfredaktorem publicistiky či šéfproducentem pořadu Na vlastní oči.

Z Novy odešel v únoru 2009 poté, co se v médiích objevily podrobnosti o jeho angažmá ve společnosti Ora print. Založil ji vlivný pražský podnikatel Roman Janoušek a John v ní v letech 2002 až 2009 působil jako předseda představenstva. Firma v té době měla kontroverzní zakázky pro VZP nebo Lesy ČR. John jakékoli pochybení v souvislosti se svým působením ve firmě odmítl.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...