Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nový vlastník české BBC chce rádio přejmenovat na Zet

Sídlo BBC v Londýně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo BBC v Londýně | foto: Reuters

PRAHA Mediální skupina Lagardere, která v březnu převzala české vysílání rádia BBC, chce stanici přejmenovat na Zet, sdělila mluvčí skupiny Radka Pilzová s tím, že Lagardere bude na projektu zpravodajského rádia mimo jiné spolupracovat s vydavatelstvím Economia.

"Rádio BBC je zavedené britské rádio, známé po celém světě, bylo by zavádějící označovat tak i českou část našeho vysílání. Proto jako nejvhodnější cestu vidíme nový název rádia," řekla Pilzová s tím, že skupina bude usilovat také o změnu na 12 hodin českého vysílání denně. Podle stávajících podmínek se program českému vysílání věnuje tři hodiny dopoledne a tři hodiny odpoledne.

Čtyři tematické okruhy

Obsahem rádia Zet má být zpravodajství, publicistika, vzdělávání, sport a zábava. Tohle zaměření chce stanice nabídnout v rámci čtyř základních tematických okruhů, kterými mají být byznys, věda, kultura a společnost. "Jako prvek zábavy bude smysluplně a přiměřeně využívaná i hudba," doplnila Pilzová.

Zpravodajské vysílání chystané stanice, jejíž nové jméno a další změny bude teprve schvalovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, má připravovat zhruba 20 redaktorů. Lagardere minulý týden oznámila, že do rádia nově přijala novináře Petra Nosálka, Ondřeje Černého, Romanu Navarovou a Pavla Malúše.

Nosálek a Černý v minulosti působili na stanici Českého rozhlasu Rádio Česko, které na frekvencích BBC vysílalo v minulosti. Od března je Rádio Česko součástí nové stanice ČRo Plus.

Cílem plánované stanice Zet, jejíž název odkazuje na zpravodajské zaměření, je do pěti let získat 100 tisíc posluchačů denně. Zpravodajsko-publicistickou stanici ČRo -Radiožurnál denně poslouchá kolem 750 tisíc lidí.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.