24. května 2014 18:55 Lidovky.cz > Byznys > Média

Legendární komiksový novinář Tintin byl vydražen za 68 milionů

Oblíbený komiksový Tintin se dostal i na poštovní známky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oblíbený komiksový Tintin se dostal i na poštovní známky. | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ Dvojstrana s kresbami komiksového hrdiny Tintina, kterou v roce 1937 vyhotovil belgický autor této postavičky publikující pod pseudonymem Hergé, se na dnešní aukci v Paříži prodala za více než 2,5 milionu eur (68,6 milionu Kč). Je to nový světový rekord pro komiksová díla, sdělil agentuře AFP aukční dům Artcurial.

Dosavadní rekord pro obrázkové seriály držel rovněž Hergé, tentokrát šlo ale o jeho vzácnou kresbu titulní stránky komiksu Tintin v Americe z roku 1932. Toto dílo se v červnu 2012 rovněž v aukční síni Artcurial vydražilo za 1,3 milionu eur včetně poplatků.

Držitelem nového rekordu se stala dvoustrana s kresbami tuší, které zachycují Tintina a jeho psíka Milou v 34 nejrůznějších situacích. Tintin se na obrázcích objevuje jako kovboj, cestovatel, nebo v rytířském brnění. Každý z obrázků je spojen s okamžiky z komiksových alb o Tintinovi, která vycházela v letech 1937 až 1958. Cena, která zahrnuje poplatky, několikanásobně překonala počáteční odhady, které se pohybovaly mezi 700 000 a 900 000 eur.

ČTK, Lidovky.cz