Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

We are from Prague. Když lidé tančí po celém světě

Jak se tančí v Tatrách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak se tančí v Tatrách |

Tančící lidé, stejná píseň a reálie dané země či města. Na internetu se objevil nový virál, který se nevyhnul ani Česku a Slovensku. A kde všude se lidé vrtí do rytmu písničky Happy od zpěváka Pharrella Williamse? Téměř po celém světě.

Po virálech typu Gangnam style a Harlem shake se objevilo nové video. A strhlo vlnu nadšení po celém světě. Fenomén se zrodil již před několika měsíci, tedy v době, kdy vrcholila popularita písničky od Pharella Williamse, který nazpíval i hit Get Lucky od Daft Punk.

Nicméně zejména v posledních týdnech nabrala virální vlna více či méně amatérských videí na obrátkách. Lidé tančí na písničku Happy po celém světě - v Abú Dhabí, Washingtonu, Amsterdamu, New Yorku, Londýně, ale i v Praze, Ostravě, Brně nebo v Tatrách.

Proč lidé tančí na svých oblíbených místech a městech? Odkazují tím k originálnímu videoklipu k singlu Happy. Ten dokonce vznikl jako neskromný projekt, protože vůbec poprvé v historii videoklipů vzniklo video, které pokrývá neuvěřitelných 24 hodin. Neustále dokola přitom zní tato píseň, jen inteprteti, respektive tanečníci se mění. Pohybové kreace lidí různého věku, profesí či barvy pleti je možné sledovat na ulicích, chodbách, benzínce nebo kostele. Prostě kdekoliv.

Jak se tančí v Praze?


We are from Brno.

Na videu z Tater se objevilo nejvíce dívek v plavkách.


Ostrava na nohou.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.