8. února 2016 18:50 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny mají za sebou úspěšný rok. Prodaný náklad vzrostl o 4,5 %

Lidové noviny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny | foto: Lidové noviny

PRAHA Lidové noviny jsou deníkem s jednoznačně nejlepším vývojem prodaného nákladu na českém trhu. Potvrzují to nejnovější oficiální údaje ABC ČR – Kanceláře ověřování nákladu tisku za prosinec 2015.

Celkový prodaný náklad Lidových novin v roce 2015 stoupl meziročně o 4,4 %. Nárůst se projevil ve volném prodeji (+3,1 %) i v předplatném (+0,6 %).

„Rostoucí čtenářský zájem je pro nás důkazem, že redakční strategie kombinující původní zpravodajský obsah s originálními přílohami a seriály je správná,“ říká Veselin Vačkov, ředitel redakce Lidových novin.

Lidové noviny mají průměrnou čtenost 199 tisíc čtenářů na vydání (Media projekt, Unie vydavatelů – AKA, Median – STEM/MARK, 2. pololetí 2015). Nejstarší dosud vycházející český deník pravidelně čtou většinou středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaní lidé.

Podrobnější informace o deníkovém trhu v loňském roce můžete najít zde.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.