17. října 2016 11:41 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny představí nový právní seriál ‚Rodina a právo‘

Nový seriál Lidových novin - Rodina a právo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový seriál Lidových novin - Rodina a právo | foto: Lidové noviny

PRAHA Po čtenářsky velmi úspěšném seriálu Dědictví od A do Z připravily Lidové noviny další rozsáhlejší projekt věnovaný právu v každodenním životě, tentokrát zaměřený na všechny důležité právní aspekty partnerského soužití. První díl seriálu Rodina a právo vyjde v pondělí 17. října. Celkem 28 dílů čtenáři najdou v každém vydání Lidových novin až do soboty 19. listopadu.

Seriál se věnuje vztahům mezi manželi, rodiči a dětmi a také majetkovým otázkám. Poradí například, jak spravovat rodinný majetek, jak se vypořádat s podílovým spoluvlastnictvím v rodinné firmě nebo jak se poprat s nepříjemnými aspekty rozvodového řízení. Seriál vysvětlí, co vše zahrnuje manželské majetkové právo, jak to mají s majetkem nesezdaní partneři, a popíše výhody i úskalí mezinárodního manželství. Čtenáři se také dozvědí, kde vyhledat rychlou právní pomoc.

Autorkou je opět odbornice na rodinné právo a bývalá ministryně spravedlnosti JUDr. Daniela Kovářová. Seriál tradičně doprovází původní kresby ilustrátora Lidových novin Richarda Cortése.

Daniela Kovářová, advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti.

Daniela Kovářová, advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti.

Lidové noviny