21. května 2015 11:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny přicházejí s unikátním projektem Starostové píší noviny

Chalupa, Holašovice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chalupa, Holašovice | foto: Lidové noviny

Unikátní projekt s názvem Starostové píší noviny vznikl ve spolupráci se Svazem města a obcí ČR. V rámci projektu bude jednou za dva týdny v Lidových novinách vycházet speciální stránka věnovaná příspěvkům starostů a primátorů na témata týkající se života v regionech, veřejné správy a komunální politiky. První stránka vyšla už 21. května 2015.

„Cílem projektu je zviditelnit důležitou práci starostů a vytvořit prostor pro otevřenou diskusi a výměnu zkušeností,“ říká ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov. „Rozhodli jsme se dát starostům slovo, protože si uvědomujeme jejich klíčovou roli pro města a obce, ve kterých žijí naši čtenáři,“ dodává.

„V České republice je 6250 obcí, které žijí svými úspěchy a problémy, o nichž se málokdy ví na celostátní úrovni. Vítáme proto tuto příležitost, která nejen našim členům poskytne prostor pro vyjádření k tématům, jež starosty a jejich spoluobčany trápí,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek.

Příspěvky starostů do tištěného vydání vybírá a edituje nezávislý editor Lidových novin. Všechny zaslané články budou publikovány na www.lidovky.cz a www.smocr.cz.

Prvním tématem, o kterém starostové na stránkách nejstaršího dosud vycházejícího českého deníku píší, jsou demografické změny a způsoby řešení problémů spojených se stěhováním obyvatel z center, vysidlováním či naopak přílivem nových obyvatel.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky