14. dubna 2016 18:32 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny přinášejí další seriál: Otec vlasti Karel IV. – Legenda a skutečnost

Seriál LN o Karlu IV. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál LN o Karlu IV. | foto:  Šimon, Lidové noviny

Lidové noviny připomínají nejvýznamnější výročí letošního roku – 700 let od narození Karla IV. – jedinečným historický seriálem „Otec vlasti Karel IV. - Legenda a skutečnost“.

Seriál startuje v pátek 15. dubna a bude vycházek v každém vydání LN do 19. května. V celkem třiceti dílech přinese nejnovější historické poznatky předních českých historiků o Karlu IV. Každý díl seriálu bude obsahovat kromě hlavního tématu také historické dokumenty a mapky, profily členů rodiny a dvora Karla IV, či zajímavosti života jeho doby. Hned několik dílů bude věnováno historickým manipulacím jeho obrazu nacistickým a komunistickým režimem. První den seriálu – tedy v pátek 15. dubna– dostanou všichni čtenáři Lidových novin jako dárek unikátní historické mapy.

Kolik měl Karel dětí?

Projekt vznikl ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd ČR. „Spolupráce LN s Historickým ústavem AV se osvědčila už loni při vzniku mimořádně populárního seriálu k 70. výročí konce druhé světové války,“ připomíná ředitel redakce LN Veselin Vačkov. „Jsme proto rádi, že i letos přineseme naším čtenářům texty předních českých historiků.“ Na projektu se podílí i Národní archiv.

Více čtěte ZDE.

Karel IV.

.

Lidové noviny

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz