9. března 2015 19:31 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovým novinám roste prodaný náklad. Původní zpravodajství táhne

Lidové noviny - digitální čtečka novin s logem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny - digitální čtečka novin s logem | foto: Lidovky.cz

PRAHA Vývoj trhu zpravodajských deníků je díky nárůstu nákladu obou titulů pozitivní a je celkem o 11 tisíc výtisků vyšší, jak vyplývá z aktuálních výsledků ověřování nákladu ABC ČR za leden 2015. Lidové noviny jsou aktuálně jediným placeným deníkem s rostoucím prodaným nákladem.

Nárůst nákladu mají LN nejen v elektronickém předplatném, ale i pultový prodej je o několik set kusů vyšší než v loňském lednu. V nákladu roste i Metro – nejčtenější deník v Praze.

Lidovým novinám pod vedením šéfredaktora Istvána Léka a ředitele redakce Veselina Vačkova se oproti minulému vedení podařilo zvýšit nejen náklad, který činí v průměru 39 682 výtisků denně, ale díky větší šíři a různorodosti témat stoupá i jejich obliba a čtenost, která dosahuje 206 tisíc čtenářů na vydání (Media projekt 2. pololetí 2014). Lidové noviny posílily i o několik významných novinářských osobností.

„Jsme rádi, že naše úsilí oživit Lidové noviny přináší výsledky. Vyplatilo se vsadit na původní a vysoce citované zpravodajství z politiky a ekonomiky, obnovit samostatnou zahraniční rubriku a lépe zacílit a zkvalitnit přílohy. Nastartovali jsme ve vývoji Lidových novin pozitivní trend, který bude v dalších měsících akcelerovat,“ říká ředitel redakce LN Veselin Vačkov.

Metro je nejčtenějším deníkem v Praze s odstupem více než 100 tisíc čtenářů na vydání od dalších titulů. Jeho tištěný náklad činí v průměru 307 274 výtisků denně. Dosahuje celkové čtenosti 496 tisíc čtenářů, zachovává si silnou skupinu mladých čtenářů a je čím dál oblíbenější u čtenářů s vyšším vzděláním.

red