10. října 2013 20:39 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny ocenily studenty, vyhrála práce o majoru Zemanovi

Stipendium LN k 120 letům LN. Dostali v pořadí od prvního do třetího místa Jan Zápotocký, Lucie Brijarová, Kateřina Vacková (přebírala za ni Iva Bednářová). Předával prof. Ivo Možný a Dalibor Balšínek  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stipendium LN k 120 letům LN. Dostali v pořadí od prvního do třetího místa Jan Zápotocký, Lucie Brijarová, Kateřina Vacková (přebírala za ni Iva Bednářová). Předával prof. Ivo Možný a Dalibor Balšínek | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA V pražském klubu Lávka proběhlo vyhodnocení a předání cen studentského stipendia, které Lidové noviny vyhlásily na počátku roku. Vítězové si mezi sebe rozdělili 50 tisíc korun.

V zadání pro studenty středních a vysokých škol znělo Vliv médií na současnou českou společnost. Z padesáti došlých semestrálních a diplomových prací vyhodnotila odborná porota ve složení Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych., Prof. PhDr. Ivo Možný, CSc., Doc. PhDr. Barbora Osvaldová, Dalibor Balšínek, Radka Kvačková a Martin Zvěřina tři nejlepší.

Vítězové soutěže ke 120 letům LN (zleva): Lucie Brijarová, Jan Zápotocký, Kateřina Vacková - přebírala za ni Iva Bednářová

Stipendium LN k 120 letům LN. Dostali v pořadí od prvního do třetího místa Jan Zápotocký, Lucie Brjarová, Kateřina Vacková (přebírala za ni Iva Bednářová). Předával prof. Ivo Možný a Dalibor Balšínek

První místo získal Jan Zápotocký s diplomovou prací Seriál Třicet případů majora Zemana po roce 1989: jeho revitalizace, reflexe a deideologizace. Zpracoval skvělý rozbor fenoménu jednoho z nejznámějších seriálu  z totalitnich dob přesazeného do současné společnosti.

Na druhém místě skončía Lucie Brijarová s bakalářskou prací Proměna hlavní zpravodajské relace ČT1 v souvislosti s nástupem Petra Dvořáka do funkce ředitele média. Práce Brijarové, která studuje na Katedře žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, byla brilantně věcnou analýzou, jak se veřejnoprávní zpravodajství změnilo po svém relaunchi.

A třetí místo získala Kateřina Vacková s bakalářskou prací Mediální (re)konstrukce kolektivní paměti: Říjen a Listopad - opory současné české národní identity. Přinesla zamyšlení a analýzu mediálních interpretací - nakolik se média podílejí na konstruování sociální reality a posilují současnou českou národní identitu.

Vítězné práce byly honorovány finanční částkou (35 000 Kč první místo, 10 000 Kč druhé místo, 5 000 Kč třetí místo) a stipendium lze použít na libovolné účely.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz