19. listopadu 2015 11:17 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny získaly prestižní evropské ocenění za přílohu Orientace a magazín

Orientace 9.5.2015 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Orientace 9.5.2015 | foto: Lidové noviny

Hned pět z prestižních cen letošního 17. ročníku celoevropské novinové soutěže European Newspaper Award putuje do redakce Lidových novin. Nejstarší dosud vycházející český deník získal tři ocenění v kategorii Ilustrace za svou pravidelnou přílohu Orientace a dvě v kategorii Magazín roku za svůj stylový magazín Esprit.

Soutěže se letos zúčastnilo celkem 196 titulů z 26 zemí. Členové mezinárodní poroty, pocházející z osmi zemí, ocenili tři titulní strany sobotní přílohy Orientace, které ilustrovala výtvarnice Lela Geislerová. Porotu zaujaly ilustrace věnované 70. výročí konce II. světové války, ničení kulturního dědictví Islámským státem a spojení byznysu s ekologií. Příloha Orientace, věnující se trendům ve společnosti, kultuře a myšlení, je pravidelnou součástí sobotních Lidových novin.

Titulní strana únorového vydání magazínu Esprit.
Titulní strana přílohy Orientace Lidových novin z 22. srpna 2015.

Magazín Esprit získal ocenění už podruhé. Po loňských dvou cenách zaujal mezinárodní porotu i letos. Dvě vydání – únorové s fotostory z Muchovy vily a dubnové s časosběrným fotopříběhem výroby sedla – získala cenu v kategorii Magazín roku. Stylový magazín Esprit, který se věnuje módě, designu, architektuře a umění, vychází v LN každý měsíc už šestým rokem.

Titulní strana dubnového vydání magazínu Esprit.

Titulní strana dubnového vydání magazínu Esprit.

„Ocenění nás velmi těší. Je to potvrzení toho, že Lidové noviny přinášejí svým čtenářům nejen původní zpravodajství a zasvěcené komentáře, ale také mimořádně kvalitní suplementy, které obstojí i na evropské úrovni. Velký dík patří všem kolegům, kteří se na tvorbě Orientace a Espritu podílejí,“ říká Veselin Vačkov, ředitel redakce Lidových novin.

Lidové noviny zaznamenaly v letošním roce meziroční zvýšení prodaného nákladu a čtenosti v důsledku zkvalitnění svého obsahu. Zvýšila se původnost a citovanost zpravodajství a rozmanitost příloh. Podle nejnovějších výsledků výzkumu Media projekt si Lidové noviny denně přečte 203 tisíc čtenářů.

Magazín Esprit.
Lidové noviny

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…