4. prosince 2014 18:16 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovky.cz měly díky aplikaci ke komunálním volbám rekordní návštěvnost

Žena připravuje v Plzni volební místnost | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena připravuje v Plzni volební místnost | foto: FOTO: MAFRA - Ladislav Němec

PRAHA Server Lidovky.cz měl podle aktuálního měření NetMonitoru (říjen 2014) oproti jiným serverům rekordní měsíční nárůst na své mobilní verzi. Reálných uživatelů přišlo na mobilní web o 23 procent více než v září, počet zhlédnutých stran (PV) narostl o 16 procent. Za nárůstem stojí především jednoduchá a přehledná aplikace ke komunálním volbám.

„Čtenářům jsme umožnili, aby si předem na svém mobilu i počítači nastavili, z jaké obce chtějí sledovat výsledky. Stačil jeden klik a v reálném čase se jim načítala na hlavní stránku webu čísla z jejich obce, městyse či města,“ vysvětluje jednoduchou funkci aplikace projektový manažer serveru Lidovky.cz Jiří Špaček.

Podle říjnového NetMonitoru zaznamenaly mobilní Lidovky.cz největší skok právě v sobotu 11. října, kdy se v ČR konaly komunální a senátní volby. Oproti měření ze soboty 4. října byl celkový nárůst mobilních zobrazení (PV) o 125 procent a pro celé Lidovky.cz o 55 procent.

„Myslím, že jsme dobře odhadli, jak budou chtít čtenáři volební zpravodajství o víkendu sledovat. Nechtěli zapínat počítač a tak jsme jim čísla naservírovali přehledně rovnou do mobilu. A také chtěli jako první znát výsledky z vlastní obce, kde žijí, nezajímaly je tolik celorepublikové souhrny jako u jiných voleb,“ doplňuje Radek Kedroň, vedoucí serveru Lidovky.cz.

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz