26. února 2013 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovky.cz zaznamenaly historický rekord: milion čtenářů. Děkujeme!

Server Lidovky.cz zaznamenal historický úspěch.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Server Lidovky.cz zaznamenal historický úspěch. | foto: Lidovky.cz

Server Lidovky.cz zaznamenal první milion: v lednu se na stránky webu podívalo podle statistik společnosti Netmonitor 1 021 658 reálných uživatelů.

Je to vůbec poprvé za dvanáctiletou existenci, co návštěvnost serveru Lidovky.cz přeskočila milionovou hranici. Pro srovnání: v prosinci 2012 navštívilo Lidovky.cz 790 tisíc čtenářů.

Rekordní zájem čtenářů v lednu přineslo především zpravodajství o přímé volbě prezidenta a rovněž texty věnující se amnestii, kterou vyhlásil odcházející prezident Václav Klaus.

"V loňském roce jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň. Internetová redakce se snaží nabízet původní zprávy, nespoléháme už pouze na produkci papírových Lidových novin," uvedl vedoucí serveru Radek Kedroň.

ČTĚTE TAKÉ:

"Skvělý výsledek týmu pod vedením Radka Kedroně ukazuje, že i v malém počtu lidí lze dosáhnout výborného výsledku," řekl šéfredaktor Lidových novin a člen představenstva společnosti MAFRA Dalibor Balšínek.

Cestou původního zpravodajství

Tým serveru Lidovky.cz publikoval jen v loňském roce 202 původních zpráv, které citovala ostatní média.

Ani v rychlém internetovém zpravodajství nerezignoval server na systematickou žurnalistiku a například loni na podzim prověřoval majetková přiznání vysoce postavených státních úředníků (více o tématu čtěte ZDE).

V minulých dnech zase zveřejnil kompletní příjmy ministerských náměstků (kompletní přehled ministerských platů naleznete ZDE).

Minulý týden jsme rovněž spustili další sezonu soutěže Trenér 1. ligy, na přelomu roku jsme také představili souboj domácích mazlíčků. O projektech, kterým se Lidovky.cz v minulých měsících věnovaly, čtěte více ZDE.

Lidovky.cz

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.