4. prosince 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovky.cz nově na mobilu: víc zpráv, snadnější čtení

Mobilní aplikace serveru Lidovky.cz v novém. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní aplikace serveru Lidovky.cz v novém. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Po třech letech mění zpravodajský server Lidovky.cz grafickou podobu své mobilní verze. Spustilo ji v pátek ráno. Snaží se co nejvíce vyjít vstříc čtenářům, kteří zpravodajství hledají na svých mobilních telefonech. Zvětšilo se písmo, hlavní stránka přináší více zpráv s postupným dočítáním.

„Navazujeme tím na úspěšný redesign velkého webu. Sjednotili jsme grafiku. Vše jsme podřídili tomu, aby se články dobře četly i na mobilních zařízeních,“ říká vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň.

Nejde však jen o „kosmetické“ úpravy. Mobilní Lidovky.cz přináší řadu novinek ve funkčnosti. „Vylepšili jsme ovládání stránek, nové menu nabízí nové funkce, například inverzní verzi či změnu velikosti písma. A třeba video se spouští přímo na hlavní stránce,“ vysvětluje projektový manažer Jiří Špaček, který vytvořil koncepci nových mobilních Lidovek. Vše vzniklo takzvaně in-house. Na grafice se podílel vedoucí grafického studia Lidových novin Štěpán Korčiš, o programování a kodování se postarali Josef Weiss a Šárka Petráková.

Mobilní verze serveru Lidovky pokračuje v růstu reálných uživatelů a v novém měření platném od června 2015 se ve 46. týdnu přiblížila 140 000 RU týdně.

Mobilní aplikace serveru Lidovky.cz.

Stará verze mobilní aplikace serveru Lidovky.cz.

Mobilní aplikace serveru Lidovky.cz v novém.

A tohle je nová mobilní aplikace serveru Lidovky.cz.

Redakce věří, že nová podoba mobilní verze přiláká nové čtenáře a zvýší i počet prohlédnutých zpráv. Zájemci stále mohou využívat i offline verzi, která umožňuje číst zprávy na mobilních telefonech i v místech bez signálu. Stačí si jen předem jedním kliknutím stáhnout třicet zpráv.

Novou podobu brzy získá i mobilní verze Neviditelného psa, který je součástí serveru Lidovky.cz. Ta však bude více reflektovat potřeby čtenářské skupiny, která hledá na Neviditelném psu komentáře od rozličných publicistů.

Nefunguje? Máte k mobilní verzi připomínky? Vaše poznámky a připomínky nám můžete poslat na adresu internet@lidovky.cz.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz