20. dubna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Boj o solární miliardy drhne

Solárně-teplovodní elektrárna  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Solárně-teplovodní elektrárna | foto: Eva Hníková / archiv

PRAHA Měnit trenéra před mistrovstvím světa v hokeji je nesmysl, alespoň to tvrdí prezident hokejového svazu Tomáš Král v kauze údajných úplatků Vladimíra Růžičky. Stát se ale naopak v půli zápasu o miliardy kvůli solárním elektrárnám snaží vybrat nové právníky, kteří ho mají hájit.

A zadělává si tím na trable, protože mu hrozí vleklé právní bitvy právě v době, kdy přípravy mezinárodních sporů kvůli solárům vrcholí. Kromě toho to vypadá, že za právníky Česko utratí výrazně víc než doposud.

Dále v pondělnních LN najdete:

  • Chlorovaná kuřata děsí Česko
    Desítky tisíc Evropanů včetně asi 400 Čechů vyšly v sobotu do ulic, aby protestovaly proti chystané dohodě o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP). Odpor proti přelomové obchodní smlouvě, jež by měla být uzavřena ještě letos, živí především zemědělci, protože součástí TTIP má být i sjednocení předpisů o bezpečnosti potravin. Do českých obchodů by se tak mohlo dostat chemicky ošetřené drůbeží maso, což podle unijních předpisů dosud není možné.
  • Zbytečný horor: Kurdové si spletli Česko s Čečnou
    Zpráva o údajně českých islamistech bojujících v Iráku způsobila Alexandru Langerovi, českému velvyslanci v Bagdádu, pořádný bolehlav. Naštěstí zbytečně.
  • Rusko se míní usadit v Arktidě
    Naleziště nerostného bohatství, nové dopravní cesty a možnost vojensky ovládnout důležitý kus světa. To vše pro Rusy znamená Arktida. Chtějí si ji zabrat dřív, než to stihnou ostatní.

Lidové noviny

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…