20. dubna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Boj o solární miliardy drhne

Solárně-teplovodní elektrárna  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Solárně-teplovodní elektrárna | foto: Eva Hníková / archiv

PRAHA Měnit trenéra před mistrovstvím světa v hokeji je nesmysl, alespoň to tvrdí prezident hokejového svazu Tomáš Král v kauze údajných úplatků Vladimíra Růžičky. Stát se ale naopak v půli zápasu o miliardy kvůli solárním elektrárnám snaží vybrat nové právníky, kteří ho mají hájit.

A zadělává si tím na trable, protože mu hrozí vleklé právní bitvy právě v době, kdy přípravy mezinárodních sporů kvůli solárům vrcholí. Kromě toho to vypadá, že za právníky Česko utratí výrazně víc než doposud.

Dále v pondělnních LN najdete:

  • Chlorovaná kuřata děsí Česko
    Desítky tisíc Evropanů včetně asi 400 Čechů vyšly v sobotu do ulic, aby protestovaly proti chystané dohodě o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP). Odpor proti přelomové obchodní smlouvě, jež by měla být uzavřena ještě letos, živí především zemědělci, protože součástí TTIP má být i sjednocení předpisů o bezpečnosti potravin. Do českých obchodů by se tak mohlo dostat chemicky ošetřené drůbeží maso, což podle unijních předpisů dosud není možné.
  • Zbytečný horor: Kurdové si spletli Česko s Čečnou
    Zpráva o údajně českých islamistech bojujících v Iráku způsobila Alexandru Langerovi, českému velvyslanci v Bagdádu, pořádný bolehlav. Naštěstí zbytečně.
  • Rusko se míní usadit v Arktidě
    Naleziště nerostného bohatství, nové dopravní cesty a možnost vojensky ovládnout důležitý kus světa. To vše pro Rusy znamená Arktida. Chtějí si ji zabrat dřív, než to stihnou ostatní.

Lidové noviny