13. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Česká televize v kleštích politiků

Ředitel ČT Petr Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel ČT Petr Dvořák. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Politici opět ostřelují Českou televizi. Vlivné veřejnoprávní médium kritizuje z jedné strany prezident, z druhé někteří poslanci. Všichni společně jí už tradičně vyčítají „neobjektivnost“. Největší páku na ČT mají strany zastoupené ve sněmovně. Je jí zpráva o hospodaření. Pokud ji poslanci dvakrát odmítnou, může padnout televizní rada.

Otřásá se tak i křeslo pod generálním ředitelem Petrem Dvořákem. Dokument leží ve sněmovně od loňského září. Volební výbor v říjnu doporučil poslancům, aby se zprávou souhlasili. „Česká televize je ekonomicky stabilní instituce, je také průhledné její vynakládání finančních prostředků,“ prohlásil tehdy člen výboru Jan Birke (ČSSD). Od té doby uplynuly tři měsíce a situace se náhle radikálně změnila.

Dále v pátečních LN najdete:

  • Velký test češtiny - Jazykový kurz Čeština nově, který pro čtenáře připravily LN ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český AV ČR, v pátečním vydání novin vrcholí testem s padesáti otázkami.
  • Pět výzev pro „novou“ ČSSD - Sociální demokraté volí o víkendu nové vedení. Nebude to zdaleka tak dramatické, jako když se před čtyřmi lety rozhodovalo mezi Bohuslavem Sobotkou a Michalem Haškem. Současný premiér má svou pozici jistou, ne však už strana, kterou vede. Sociální demokraty ohrožuje koaliční hnutí ANO, které posiluje i na její úkor. Na sjezdu se bude mluvit i o tom, jak sílícího Andreje Babiše zastavit.
  • Syrské vdovy o Evropě nesní - Před jedním z domů v Gaziantepu postává asi třicet žen. Neziskovka Menbar Alsam tu registruje syrské uprchlíky. Ve městě jich je podle tamních úřadů téměř 200 tisíc, jiné zdroje hovoří až o půl milionu. Máme tu i pět set vdov,“ řekl reportérovi LN jeden z dobrovolníků pomáhající běžencům. Více v reportáži z Turecka.
Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!