12. ledna 2015 7:25 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Charlie Hebdo azylantem v deníku Libération

Novinářka v redakci týdeníku Charlie Hebdo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novinářka v redakci týdeníku Charlie Hebdo | foto: Reuters

Přeživší novináři týdeníku Charlie Hebdo se v pátek vrátili do práce. Připravují příští, středeční číslo, zatímco jsou v myšlenkách se svými zesnulými a raněnými kolegy. Porada redakce nakonec trvá přes tři hodiny.

Vedle termínů, výběru témat a grafického rozvržení čísla mluví o zemřelých, raněných, pietních aktech a pohřebním obřadu. „Viděl jsem všechny, kteří jsou v nemocnici,“ zahajuje poradu šéfredaktor Gérard Biard. „Riss má poraněné pravé rameno, ale nerv je v pořádku. Bylo na něm znát, že má velké bolesti. První, co mi řekl, bylo, že si není jistý tím, jestli budeme moci časopis vydávat dál.“ Reportáž z porady uveřejnil deník Libération.

Dále v pondělních LN najdete: 

  • Proč nejsem Charlie - Před urážením náboženských symbolů dávám přednost laskavému humoru, ironii a polemice, říká Tomáš Halík.
  • Upírka v čádoru brázdí město - Černobílý romantický thriller Sama nocí tmou režisérky íránského původu Any Lily Amirpourové přináší osvěžující prolnutí kultur a filmových žánrů.
  • Menší pivovary lámou rekordy - Výrobcům piva pomohl zájem o nové značky. Zpomalil také propad prodeje v restauracích.
Lidové noviny

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…