4. dubna 2015 6:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: ČSSD jde proti Babišovi. Kvůli biopalivům

Předseda Andrej Babiš na tiskové konferenci hnutí ANO v Poslanecké sněmovně v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Andrej Babiš na tiskové konferenci hnutí ANO v Poslanecké sněmovně v... | foto: ČTK

První velký střet o koaliční zákon je tu. ČSSD se zlobí na vicepremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše kvůli novele zákona o spotřební dani. Konkrétně se jí nelíbí ta část zákona, která zvyšuje povinné procento přimíchávaných biopaliv.

Sociální demokraté tvrdí, že tuto pasáž Babiš do zákona vepsal bez jejich vědomí. Zjistili to až teď, kdy má být norma projednána ve sněmovně. ČSSD má za to, že navržený „přílepek“ pomůže současnému ministru financí v jeho podnikání (Agrofert je největším výrobcem biopaliv v zemi) a přihraje mu miliardy navíc. Babiše si teď oranžoví poslanci pozvali na úterní jednání poslaneckého klubu, aby jim své motivace vysvětlil.

Dále v sobotních LN najdete:

Zoufalí sebevrazi? Psychopati

Nejen česká média v nedávné době často spekulovala, že příčinou hrůzného činu Andrease Lubitze, německého kopilota, který nasměroval k zemi airbus letecké společnosti Germanwings se 150 lidmi na palubě, byla deprese. A že on sám byl sebevrahem. Psychiatr Radkin Honzák s tímto tvrzením radikálně nesouhlasí.

Exlobbista dál bojuje o lesnickou firmu

Konkurz kdysi vlivné společnosti Lesy Hluboká, ovládané Vojtěchem Slówikem, by měl nyní po více než dvou letech skončit. Vzduchem však létají trestní oznámení a padají podezření z vyvádění majetku. Silnými hráči na pozadí porcování lesnické firmy jsou navíc firmy spojené s velkými ekonomickými skupinami.

Je, či není ČT vystavena atakům?

Na adresu České televize neustále padají nějaké kritické výroky, ale v posledních týdnech jich bylo přece jen víc, než je běžné. A protože zdrojem těch „souběžných“ výroků byly politické kruhy, je třeba zbystřit. Hraje se nová kapitola o#ovládnutí Kavčích hor? A je na tom programová skladba a úroveň ČT tak mizerně, že je třeba dění kolem veřejnoprávní televize rozvířit?

Lidové noviny, Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.