27. května 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Do Karibiku tekly peníze i za hologramy, říká svědek

Schéma rozdělování peněz z pražského dopravního podniku pode advokáta Václava Lásky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Schéma rozdělování peněz z pražského dopravního podniku pode advokáta Václava Lásky | foto:  Šimon, Lidové noviny

PRAHA Podnikatel Vladimír Sitta, který figuruje jako svědek v jízdenkové kauze lidí kolem lobbisty Iva Rittiga, jde dnes poprvé k soudu. Spolu se svým otcem Vladimírem Sittou st. a právníkem Martinem Kohoutem je obžalován kvůli tunelování tiskárny Neograph, jež z poloviny patřila jeho otci.

Právě tato společnost dodávala do pražského podniku jízdenky, z nichž 17 haléřů putovalo do karibské firmy spolupracující s Rittigem. Sittu nyní čeká náročná právní bitva, ve které bude muset obhajovat, že z tiskárny svého otce účelově nevytahoval miliony korun pro svůj byznys.

Jak LN zjistily, k soudu vyráží se silným tvrzením. Podle Sitty totiž neproudily do Karibiku peníze ze zakázek pro dopravní podnik jen za jízdenky, ale údajně i za hologramy. Jde o „lesklé“ proužky sloužící k ochraně proti padělání u různých kuponů.

„Těším se, až budou (Rittig a spol. – pozn. red.) muset vysvětlovat, že profitovali ze zakázek pro dopravní podnik významně víc,“ řekl Sitta.

Lidové noviny