Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Forejt dostal druhou židli. Hradní protokolář touží být velvyslancem

Prezident Miloš Zeman v Karviné na setkání s občany na Masarykově náměstí,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman v Karviné na setkání s občany na Masarykově náměstí,... | foto: MAFRA: Alexandr Satinský

PRAHA Hradní ceremoniář Jindřich Forejt se stal navíc zaměstnancem ministerstva zahraničních věcí. Počínaje zítřkem (pondělím) mu patří vstupní karta do pražského Černínského paláce, kam se dosud musel hlásit jako návštěva. Má tu i speciálně vytvořenou pozici: bude „koordinovat zahraniční návštěvy“ svého dosavadního šéfa Miloše Zemana i svého nového nadřízeného, ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka.

Forejt přitom zůstává ve své dosavadní pozici na Hradě. Práci pro Zaorálka bude totiž protokolář mít jen „naoko“, byť to Černínský palác ani Hrad oficiálně nepřiznávají. Forejt se totiž nechal zaměstnat na ministerstvu zahraničí proto, aby si jednoho dne splnil sen a stal se velvyslancem ve Vatikánu.

Déle v pondělních LN najdete:

ROZHOVOR

Pan Rychetský by měl vážit slova

„Předseda Ústavního soudu by si na své veřejné výroky měl dát pozor nebo by měl tyto výroky také veřejně odůvodnit konkrétními argumenty,“ říká k nedávné kritice ze strany Pavla Rychetského šéf České advokátní komory Martin Vychopeň v obsáhlém rozhovoru pro LN.

ANALÝZA

Zákon o žalobcích? Pelikán pod palbou

Ministra spravedlnosti čeká perné léto. Pokud jeho návrh, vůči kterému se formuje široká opozice, neprojde, může skončit stejně jako jeho předchůdkyně z hnutí ANO Helena Válková.

NÁZORY

Jak jsem řídil zeměkouli

Český velvyslanec Michael Žantovský popisuje svoji zkušenost z jednání „tajemného“ Bilderbergu

Odolával jsem patnáct let, ale před neodbytným hryzáním svědomí neexistuje žádný únik. Ano, přiznávám. Byl jsem součástí Bilderbergu, oné temné skupiny, na jejíchž setkáních rozhodují nejmocnější tohoto světa o osudu modré planety. Nyní nastal čas poodhalit roušku tajemství, do níž se halí toto zednářské spiknutí, a seznámit veřejnost se skandálními skutečnostmi, jež jí dosud zůstávaly skryty kvůli neúprosnému zákonu omerty, kterým se toto neblahé společenství řídí…

 

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Obchodník na burze v New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Obchodník na burze v New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Obchodník na burze v New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.