9. dubna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Kauza Nagyová: kabelky soudu stačit nemusejí

Jana Nagyová u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Nagyová u soudu. | foto: MAFRA - Dan Materna

Podmínka nebo zcela osvobozující rozsudek. Tak s velkou pravděpodobností skončí proces s bývalou šéfkou kabinetu premiéra Petra Nečase a jeho současnou manželkou Janou Nečasovou.

Vyšetřovatelé se nyní snaží Nečasové dokázat, že nedanila své luxusní dárky a připravila tak stát o více než 700 tisíc korun. Bude to ale velmi obtížné. Trestní zákoník sice počítá se dvěma až osmi lety vězení, u soudu však krácení daní končí vůbec nejčastěji podmíněným trestem. Do vězení naopak zamíří jen jeden člověk ze čtyř, skoro polovina procesů končí osvobozujícím rozsudkem.

Dále ve čtvrtečních LN:

Obžaloba podle Dbalého deníku

Aféra okolo údajného tunelování špičkového zdravotnického zařízení v dohledné době skončí u Městskému soudu v Praze. „Mohu potvrdit, že byla podána obžaloba na celkem sedm obviněných osob. Jde o trestní věc v souvislosti s manipulacemi s veřejnými zakázkami Nemocnice Na Homolce,“ potvrdila LN Lenka Bradáčová, šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze. Stěžejním důkazem, s nímž pracuje obžaloba, je podle dřívějšího zjištění webu Lidovky.cz osobní deník, který si vedl exšéf nemocnice Dbalý.

 

Bývalý spekulant chce po státu 1,7 miliardy

Stát mě nespravedlivě trestně stíhal a tím mi zničil podnikání. To ve zkratce tvrdí někdejší developer a spekulant s pozemky Miloš Červenka, v minulé dekádě jeden z nejbohatších lidí v České republice. Za to, co mu podle něj státní správa způsobila několika lety policejního vyšetřování, nyní žádá od úřadů odškodnění v nemalé výši 1,7 miliardy korun.

 

Terč v kauze Blanka: zase jen úředník

V jednom z nejdiskutovanějších případů České republiky – dostavby pražského tunelu Blanka za téměř 40 miliard korun – protikorupční policie začala stíhat první osobu. Je jí bývalý vlivný úředník z éry primátora Bohuslava Svobody (ODS) a šéf odboru městských investic Jan Beránek. Ten se o případu odmítá bavit. Lidové noviny však nyní získaly text jeho obvinění.

Cena tunelového komplexu se neustále zvyšuje a doba otevření se posouvá do nedohledna. Mohlo by se tedy zdát, že vyšetřovatelé konečně začali konat. Jenže situace je komplikovanější. Policejní zásah s aktuálními problémy se zatékáním do tunelu nebo s mnohamiliardovým navýšením ceny nesouvisí. Navíc proti argumentaci protikorupční policie v obvinění úředníka Beránka stojí právní posudky a analýzy z minulosti.

Lidové noviny

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?