22. února 2015 22:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Kdo po Zemanovi? Jmen rychle přibývá

Michal Horáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Horáček | foto: MAFRA - Tomáš Krist

PRAHA Michal Horáček, Miloslav Kala, Jiří Pospíšil... Spekulace a informace o nových hradních aspirantech začínají připomínat efekt sněhové koule. Testování obliby možných kandidátů se rozběhlo, nevadí, že volby mají být až za tři roky.

Loni v červenci kandidaturu naznačil senátor Zdeněk Škromach. Vzápětí ji nevyloučil katolický kněz a teolog Tomáš Halík. Nedávno LN informovaly o možné kandidatuře šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého.

A sníh se na „prezidentskou kouli“ nabaluje dál. Dva na sobě nezávislé důvěryhodné zdroje LN uvedly další nová jména. Je však nutné zdůraznit, že do éteru mohou být vysílané i účelově s cílem zmást či odradit soupeře. A vypuštěné „balonky“ mohou také otestovat možnou podporu, zjistit zájem sponzorů. Tak jako tak se ale tato jména ocitají na pomyslné prezidentské šachovnici.

Dále v pondělních LN najdete:

  • Udělovat České lvy jsou hodni jen lékaři - Sledovat více než dvě hodiny trvající živý přenos z předávání filmových Českých lvů chtělo letos velkou míru vstřícnosti. Večer pod taktovkou moderátorky Lucie Výborné se nesl v duchu podivných průpovídek a humorů, do kterých byla zatažena i česká lékařská elita.
  • Hokej v údolí počítačů. Trochu horko - Utkání NHL pod širým kalifornským nebem v Silicon Valley ukázalo sílu marketingu i úskalí takových nápadů pro kvalitu sportu
  • Sberbank chystá ústup z EU, těší se i čeští rivalové - Nový „studený konflikt“ mezi Západem a Kremlem donutil největší ruskou banku Sberbank přistoupit k rozprodeji aktiv ve střední Evropě. Na prodej je podle informací LN z více zdrojů slovenská i maďarská dcera Sberbank. Česka se to zatím netýká, ale na přetahování klientů „ruského medvěda“ se chystají také konkurenční banky v tuzemsku.

Lidové noviny