4. února 2015 22:46 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Langer roztáčí miliony. Exministr vnitra se pustil do realitních transakcí

Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. | foto: MAFRA - Tomáš Hájek

PRAHA Zázračný obchodní talent, který prokázal před lety při odchodu z vysoké politiky expremiér Stanislav Gross, předvádí nyní další z výrazných politických matadorů minulosti.

Jde o exministra vnitra Ivana Langera. Loni bývalý dlouholetý poslanec ODS a souputník Mirka Topolánka nakoupil akcie velkého regionálního realitního hráče za 40 milionů korun.

Z politiky v roce 2010 přitom odcházel s majetkem v hodnotě jednotek milionů korun a k tomu odpovídajícími dluhy především v podobě hypotéky.

Langer se díky loňské transakci stal držitelem 40 akcií celkem za 40 milionů korun ve společnosti IES Moravia Real, jejímž hlavním vlastníkem je jeho přítel a vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý. Firma, jejíž základní kapitál tak poskočil na 216 milionů, vlastní právě především v Langerově rodné Olomouci nemovitosti za desítky milionů korun a často obchoduje přímo s městem.

Langer se o svých realitních aktivitách nejprve s LN odmítl bavit. Sdílnější byl ovšem jeho obchodní partner Kyselý. „Je to pravda. Celou částku složil na účet firmy,“ uvedl pro LN podnikatel. Pak i expolitik zareagoval stručně na otázku, zda akcie koupil: „Jo!“

, Adam Junek
Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.