2. května 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Le Penová svolává do Prahy své spojence

Marine Le Penová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marine Le Penová | foto: Reuters

PRAHA Kulisy Poslanecké sněmovny zažijí příští týden neobvyklou událost. Předsedkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová svolala na středu 6. května do české metropole svoje přátele napříč Evropou.

Kromě šéfky Národní fronty by do Prahy měli přijet zástupci dalších politických stran z ostatních evropských zemí, jejichž průsečíkem je rozbití Evropské unie. Zhruba čtyři hodiny by měli v Praze debatovat na téma Mír a prosperita v Evropě po Evropské unii, jak zní název jejich středeční konference.

Dále v sobotních LN najdete:

 • Do prváku ve dvaceti? Žádná výjimka
  Často střídají školy nebo si každý ročník opakují dvakrát. Tisíce středoškoláků chtějí být studenty co nejdéle. Jejich motivací je udržet si sociální výhody. Státní kasu to ale stojí desítky milionů.
 • Evropou obchází strašidlo...
  Děs z islámu, který lze dnes vůkol pozorovat, pramení krom jiného i z okolnosti, o níž se ovšem, tak jako o provaze v domě oběšencově, nemluví, která ale skutečně vážně hlodá na kořeni Evropy. Je to její pozvolné vymírání.
 • Český pas otvírá hranice snáz než jiné
  Český pas patří k těm s nejvyšší „hodnotou“. Ta se odvíjí od toho, do kolika zemí je či není potřeba vízum. Češi se bez něho obejdou na cestách do většiny zemí. Vyplývá to ze seznamu, který každoročně sestavuje společnost The Henley & Partners.
 • Venezuela se potí pod mdlým Madurem
  Venezuelští státní zaměstnanci budou chodit do práce jen na pět a půl hodiny denně. Venezuela se v horkém počasí potýká s energetickou krizí. Jenže nejen s ní. Zemi drtí propad ekonomiky i vysoká kriminalita.

Lidové noviny

TIP PRO MAMINKY: Jak si usnadnit cestování s miminkem
TIP PRO MAMINKY: Jak si usnadnit cestování s miminkem

Advent a Vánoce se kvapem blíží a vás možná letos čekají návštěvy rodiny s malým miminkem. Změna prostředí však může být pro malého človíčka náročná. Pojďte se podívat, jak mu ji usnadnit.