25. února 2015 21:36 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Obchod s nadějí na hubnutí by měl stát regulovat

Dieta - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dieta - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Ve snaze získat štíhlejší tělo, a to pokud možno bezpracně, jsou lidé ochotni vydávat vysoké částky. A to přitom Češi patří k národům, které u lékaře jen nerady vytahují peněženku. V ­byznysu kolem zdravého životního stylu se točí miliardy korun.

„Obchoduje se s nadějí na redukci hmotnosti,“ kritizuje obezitolog Martin Matoulek. Za odborníka na výživu se dnes vydává kdekdo, i když má za sebou jen rychlokurz. „Z neznalosti mohou tito poradci i ublížit. Asi by ale nikoho nenapadlo nechat si­ vyprojektovat dům od ‚odborníka’, který absolvoval týdenní kurz architektury,“ zdůrazňuje profesor Tomáš Komprda z Mendelovy univerzity. Odborníci se proto shodují, že by se tato profese měla stát regulovanou živností.

Dále ve čtvrtečních LN najdete:

  • Když si báječnou ženskou... Snímek Teorie všeho byl natočen podle knihy Jane Hawkingové Cesta do nekonečna: můj život se Stephenem. A film je uváděn se sloganem: „Jeho mysl změnila náš svět. Její láska změnila ten jeho.“ To o­ díle říká téměř vše.
  • Z pilné studentky ve Skotsku úspěšnou verbířkou džihádistů - Předloni se devatenáctiletá Aqsa Mahmúdová rozloučila s otcem a jako obvykle vyšla ze dveří domu na lepší adrese skotského Glasgow. Ze školy se už zpět k rodičům nevrátila. Studentka elitní farmaceutické školy se přidala na stranu Islámského státu. A nyní je jednou z nejaktivnějších verbířek džihádistů. A podle odborníků jednou z nejúspěšnějších.
  • Unie torpéduje Orbánův atomový projekt - Souboj o dostavbu jaderné elektrárny v ­Paksi má zásadní význam pro energetickou bezpečnost v ­Evropě. A také pro Česko.

Lidové noviny