16. ledna 2015 8:48 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: ODS proti syrským běžencům

Syrské děvčátko v uprchlickém táboře v Libanonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Syrské děvčátko v uprchlickém táboře v Libanonu. | foto: Reuters

Zhnědli? Tuto otázku si kladli mnozí voliči, když se hlavní francouzská pravice a britští konzervativci nečekaně razantně chopili tématu přistěhovalectví ve snaze sebrat téma konkurenci z radikálního okraje politického spektra.

Po středečním prohlášení občanských demokratů na adresu patnácti syrských rodin s nemocnými dětmi, které se Sobotkova vláda rozhodla přijmout do Čech, se lze podobně ptát i v případě ODS.

Dále v pátečních LN najdete:

  • (Ne)jsem Charlie Hebdo - Diskuse k textu Tomáše Halíka o svobodě slova. Tentokrát svůj názor v LN vyjádřili historik a politik Petr Pithart , spisovatel Pavel Kohout a a vysokoškolský profesor působící v Paříži Jiří Kozelka.
  • Kam s úsporami - Speciál LN o fondech, spořících účtech a dalších možnostech
  • Gazprom hrozí Evropské unii: Ukrajinu potopíme - Moskva přichystala další úder vůči Ukrajině a využila přitom svou strategickou zbraň: zemní plyn. Ruský koncern Gazprom pohrozil, že od roku 2020 převede veškerý plyn, který nyní putuje do Evropy přes Ukrajinu, na jinou trasu, přes Turecko.
Lidové noviny

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.