2. února 2015 22:47 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Osudové chyby ministryně Válkové

Ministryně spravedlnosti Helena Válková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministryně spravedlnosti Helena Válková. | foto: MAFRA- Michal Šula

Po roce ve funkci patří ministerstvo spravedlnosti vedené Helenou Válkovou (ANO) mezi nejslabší článek vlády. Po sérii personálních otřesů z poloviny loňského roku se resortu nedaří plnit ani úkoly stanovené vládním prohlášením, hrne před sebou mnoho klíčových rozhodnutí.

A­ přešlapování ministerstva nahrává zájmovým skupinám uvnitř justice. Ty křehkost politické existence Válkové dovedně využívají.

Dále v úterních LN najdete:

Hrušínský situaci emočně neustál 

Šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar v rozhovoru pro LN popisuje své představy o souboru. Říká, že jeho proměnu avizoval už ve své koncepci. A přiznává, že tak intenzivní reakce po pohovorech s herci nečekal.

Děti neumí česky 

Učitelé bijí na poplach. Jak to může rodič změnit se dočtete v příloze LN Akademie.

Pořád se státu vyplatíme 

Generální ředitel Daniel Beneš ve velkém rozhovoru pro LN připouští, že podíl jeho firmy na výrobě elektřiny v Česku vzhledem k decentralizaci energetiky do budoucna klesne. „Nemůžeme si myslet, že budeme plně monopolizovat střešní solární instalace na tisících rodinných domků,“ říká.

Lidové noviny, Lidovky.cz

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?