15. dubna 2015 7:37 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Pilulka ‚po‘ se začíná prodávat bez omezení

Léky - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Léky - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Bez receptu a bez omezení. Zatím poslední díl sexuální revoluce dorazil i do Česka. Již ode dneška si mohou první zájemkyně koupit v lékárnách antikoncepční přípravek ellaOne, který slouží jako takzvaná „pilulka po“, naprosto volně. Stejně jako třeba vitamin C. Lékárníci nicméně slibují, že nebudou nouzovou antikoncepci vydávat bez uvážení třeba dětem.

Stejně jako třeba vitamin C. Lékárníci nicméně slibují, že nebudou nouzovou antikoncepci vydávat bez uvážení třeba dětem.

Dále ve středečních LN najdete:

Kauza Růžička: před soud může jít i hokejová Slavia

Pokud by se z případu hokejového trenéra Vladimíra Růžičky, jenž podle videa převzal od otce mladého hokejisty dvakrát 250 tisíc korun, vyklubalo uplácení či podvod, trestněprávní stíhání by hrozilo i klubu. A to přesto, že HC Slavia jakoukoli spojitost důrazně odmítá. I na hokejový klub totiž dopadá relativně nový zákon o trestní odpovědnosti právnických osob. Právě tento předpis od roku 2012 připouští, aby policie stíhala za korupční jednání vedle lidí i firmy.

USA pomohou Číně s Honem na lišku

Američané vyjdou Číňanům vstříc v jejich honbě za úplatnými úředníky. Přestože mezi zeměmi neexistuje smlouva o vydávání zločinců, jejich představitelé hledají způsoby, jak její absenci obejít.

Na Rýnu hrozí kolize kvůli jazyku

Německá plavební správa varuje před možnou lodní katastrofou na řece Rýn. Důvodem není hrozba teroristického útoku ani špatné počasí, ale fakt, že lodníci a kapitáni z východní Evropy údajně neumějí německy. Podle některých českých lodníků ale Němci problém zveličují. Za kritikou údajně stojí snaha vyhnat z Rýna zahraniční firmy.

Lidové noviny