Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Pošta chystá obří výprodej, budovy prodává v aukcích

Česká pošta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Dříve tu voněly dopisy a zněly tu údery razítek. Teď si nový majitel bývalou poštovní budovu ve Frenštátě pod Radhoštěm přetvoří k obrazu svému. Za dům zaplatil v jedné z prvních elektronických aukcí, které Česká pošta začala pořádat, 3,6 milionu korun.

Podobný osud v nejbližších letech čeká stovky dalších budov z majetku státního podniku. Pošta se jich postupně bude zbavovat díky tomu, že valnou část své sítě hodlá převést na franšízy, a nemovitosti proto nebude potřebovat. Podle informací LN tak může jít o realitní obchody až za stamiliony korun, které by pak posílily rozpočet státního podniku.

Dále ve středečních LN najdete:

Bloudění po magic city
Praha avantgardní je literární průvodce metropolí v letech 1918–1938. Její autoři – literární vědci Karel a Kateřina Piorečtí – v ní soustředili vše, co člověk potřebuje při bloudění „městem s prsty deště“. Je bedekrem, sborníkem, příručkou a trochu snářem.

Rozloučení s Ludvíkem Vaculíkem: Léto je tady
Pohřeb Ludvíka Vaculíka se uskutečnil v jeho rodném Brumově v sobotu. Zádušní mše za zesnulého spisovatele pak o den později v kostele Nejsvětějšího Salvátora u pražského Karlova mostu. Při bohoslužbě zazněla i tato promluva kněze, teologa a sociologa Tomáše Halíka.

Krym vítá velkého českého intelektuála Ransdorfa
Hlavní viník ukrajinské krize? Američané. To je základní teze, která má přiblížit názory českého europoslance Miloslava Ransdorfa před jeho návštěvou ukrajinského Krymu. Na území okupované od loňského března Ruskem ho zve organizace, která se nazývá Mezinárodní médiaklub Formát-a3. Ta ho na svých webových stránkách představuje mimo jiné jako „pronikavého reprezentanta českých intelektuálů“.

Problém ovšem spočívá v tom, že nikdo včetně EU neuznal připojení poloostrova k Rusku, a cestování na Krym je proto pro evropské politiky krajně delikátní záležitostí. Navíc médiaklub Formát-a3 není ani tak diskusní platforma, jako provládní propagační agentura.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.