12. února 2015 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Stropnický doplácí na kauzu ‚Poutník‘

Matěj Stropnický. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Matěj Stropnický. | foto: Lidové noviny

PRAHA „Projekt Lupáčova“ se ve volbách 2010 stal pro mladého politika Strany zelených Matěje Stropnického výtahem k moci. Uplynulo pět let a situace je opačná. V současnosti je totiž privatizace bytů v žižkovské ulici Lupáčova tím, co náměstka pražské primátorky brzdí v rozletu.

V pražských kuloárech kauza nese název „Poutník“. Politické konkurenci pak má podle našich zdrojů sloužit jako rákoska na politika, který od začátku rozhoupává křehké vedení hlavního města. Koalici pod vedením Adriany Krnáčové kvůli tomu hrozí předčasný konec.

Dále ve čtvrtečních LN najdete:

  • Kauza HSBC: hledá daňové hříšníky i česká policie? - Svět se ponořil do skandálu švýcarské pobočky HSBC, díky které se mohli občané z desítek zemí vyhnout placení daní. Podle slovenského deníku SME chtějí seznam klientů získat také tamní policisté. A ti údajně „slaďují“ postup i s českou policií. Tuzemští kriminalisté se však včera ke kauze odmítli jakkoliv vyjadřovat.
  • Stát vrací církvi Sázavský klášter - Více než 900 let spravovala církev Sázavský klášter, než jej v padesátých letech zabavili komunisté. Teď se podle informací LN někdejší centrum slovanské vzdělanosti vrátí svým právoplatným majitelům.
  • Karlovy Vary čekají na silný rubl - Karlovarské byty za desítky milionů korun zůstávají prázdné. Navíc ze dne na den zdražily o sto tisíc korun. Rusové, kteří jejich ceny vyšponovali, přestávají do Karlových Varů investovat.