5. ledna 2015 22:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Rvačka o superúředníka

Milan Chovanec | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Chovanec | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Na čtvrtek odpoledne jsou naplánovány pohovory s kandidáty na klíčového úředníka Česka. Jedním z horkých adeptů na tento post je podle informací LN Jiří Nováček, první náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost.

Pikantní je na tom přitom skutečnost, že právě Nováček předsedal komisi, která vybírala takzvaného superúředníka už loni v prosinci. Před Vánoci však komise konstatovala, že nikdo ze tří přihlášených zájemců nesplnil formální požadavky.

Dále v úterních LN najdete:

Rada znesvářeným: Předejte si děti za pomoci asistenta - Rozvedení rodiče se sejdou a v klidu si předají dítě. To se usmívá a netrpí stresem. Ideální scénář, jenže v praxi je to často jinak. Napětí, nevraživost mezi mužem a ženou po rozchodu. Podle psychologů v takových případech může pomoci přítomnost třetího dospělého, odborníka.

Hobit zachraňuje Nový Zéland - Filmy podle Tolkienových předloh přilákaly ročně na Nový Zéland statisíce turistů, kteří zde utratili miliony dolarů.

Školy budoucnosti - Jaké mají být, aby se do nich děti těšily. Dočtete se v příloze LN Akademie.

Lidové noviny

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?