14. května 2015 7:48 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Snaží se mě zastrašit, říká nový šéf Homolky

Ivan Oliva, Nemocnice Na Homolce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Oliva, Nemocnice Na Homolce. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Jako první se objevily „přátelské“ anonymy s doporučením k rezignaci. Následovala krádež osobních dat a jejich zneužití na internetu. Pak kdosi vytlačoval vůz manželky ředitele Nemocnice Na Homolce v Praze ze silnice.

„V Praze-Písnici ji ohrožoval řidič Škody Octavia. Nejprve za ní jel v těsném závěsu a poté na stejné úrovni v bezprostřední blízkosti, takže byla nucena sjet na krajnici. Nakonec řidič na manželku přes své otevřené pravé přední okno nepřátelsky gestikuloval,“ popsal šéf nemocnice Ivan Oliva v exkluzivním rozhovoru pro LN perné chvíle.

Právě kvůli sílícímu tlaku se rozhodl podat tento týden trestní oznámení na neznámého pachatele.

Ředitel špičkové pražské nemocnice dává tyto incidenty do souvislosti se svou snahou zpřetrhat zavedené vazby okolo ní. Kolem Homolky vyrostly v minulosti dceřiné firmy, které měly miliardové obraty. Olivova předchůdce Vladimíra Dbalého policie obvinila z braní úplatků a z manipulování veřejných zakázek. Dbalý přitom v kauze nefiguruje sám.

Lidové noviny

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?