31. března 2015 7:17 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Tajné služby vyzpovídají zachráněné Češky

Hana Humpálová a Antonie Chrástecká byly po dvou letech propuštěné ze zajetí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hana Humpálová a Antonie Chrástecká byly po dvou letech propuštěné ze zajetí | foto: Anadolu Ajansi

To nejtěžší mají Hana Humpálová a Antonie Chrástecká už za sebou. Dívky unesené před dvěma lety v jihozápadní pákistánské provincii Balúčistán jsou zpět v Česku a se svými rodinami. Ty včera ve společném prohlášení potvrdily, že jsou obě v pořádku a že teď potřebují hlavně klid.

Co přesně se tehdy v březnu stalo, kde všude byly obě mladé ženy vězněny a především jak ony dva roky v zajetí prožily, zůstane pravděpodobně veřejnosti skryto, pokud o tom nebudou chtít samy promluvit. Jednu výjimku však možná učiní. Jejich zážitky z únosu a to, jak se dostaly na svobodu, zajímají tajné služby.

Dále v úterních LN najdete:

Lufthansu může neštěstí stát miliardy - Pozůstalí cestujících z airbusu, který před několika dny pilot pravděpodobně úmyslně navedl do skal, mají alespoň malou útěchu. Vzhledem k okolnostem zřícení by mohli od německé Lufthansy dostat rekordní odškodné.

Nehoda mu vzala pilotovi F1 nohy. Ne vítězství - Alex Zanardi v seriálu LN Pohnuté osudy

Nebojte se jeslí - Jejich škodlivost je mýtus. Naopak pro mnohé děti mohou být přínosné.

Lidové noviny