16. července 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Taxikáři dluží Praze 78 milionů korun

Pavel Jelínek, šéf odborů Taxi Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Jelínek, šéf odborů Taxi Praha | foto: Stream.cz

Radnice sestavila seznam nejproblémovějších taxikářů. Míří k tomu, aby potížisty připravila o licence. Řidič a taxikářský odborář Pavel Jelínek je ukázkový příklad. Od pražského magistrátu dostal pokuty ve výši 428 tisíc korun a radnice navrhla, aby Jelínek a firmy, které zastupuje, přišli o živnostenské oprávnění, jinými slovy o licenci.

Jelínek se „proslavil“ v pořadu Praha vs. prachy internetové televize Stream. Předseda Odborového svazu Taxi Praha mimo jiné uvedl, že zahraničním turistům nevydává účetní doklady nebo že ne vždy z obdržených peněz odvádí daně. Magistrát na něho kvůli tomu podal trestní oznámení.

„Všechno, co v televizi, internetové televizi nebo novinách vidíte, není pravda. Pokud na mě někdo podal trestní oznámení, ustojím ho. To, co jsem řekl panu Rubešovi (redaktor Janek Rubeš byl autorem reportáže televize Stream – pozn. red.), byla lež. Potřeboval jsem se ho zbavit a jemu to stačilo,“ vysvětlil Jelínek poněkud svérázně LN. Připustil však, že jím spoluvlastněná společnost Euro Taxi Hatě je součástí správního řízení s magistrátem.

A Jelínek není sám. Z interních dokumentů radnice, které LN získaly, vyplývá, že hlavní město vymáhá od taxikářů peníze v 683 případech. Suma, kterou zatím Praha nemůže z řidičů dostat, je úctyhodná. Jde o 78 milionů korun.

 

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz