14. ledna 2015 22:22 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Terezínská pieta: Česko čekají obří manévry

Bavorský premiér Horst Seehofer (vlevo) při procházce po terezínském památníku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bavorský premiér Horst Seehofer (vlevo) při procházce po terezínském památníku | foto: Reuters

PRAHA Tuzemsko se chystá na nezvyklý příval světových státníků. Ti do Česka koncem ledna dorazí diskutovat o sílícím antisemitismu v Evropě a zároveň uctít památku obětí holokaustu.

Na velkou akci se připravuje i policie. A s ohledem na nedávný teroristický útok na francouzský týdeník Charlie Hebdo budou bezpečnostní opatření ještě rozsáhlejší, než se původně předpokládalo. Pro policejní složky je to o to komplikovanější událost, že se hosté budou přesouvat z ­Prahy jednak do Terezína a­ jednak také za hranice na pietní akt do polské Osvětimi.

Dále ve čtvrtečních LN najdete:

Rusové se pokusili infiltrovat džihádisty - Stovky, možná tisíce občanů Ruska a­ dalších bývalých sovětských republik bojují v řadách Islámského státu. Pro Moskvu představují nebezpečí především potenciální – až se začnou vracet domů.

Snění o ostrově Mistra Buriana - Vznešení indiáni, sličné divošky, křenící se Massa Bobové, záludní gringové... Pražské Museum Kampa vystavuje čtyřicet obrazů Zdeňka Buriana.

Ceny za internet - Jak ušetřit, výhodné mobilní tarify, bonusy pro náročné. O tom všem ve speciální příloze LN.

Lidové noviny