19. ledna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Vilu pro Mynáře vyjednali Zemanovi sponzoři

Vratislav Mynář. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vratislav Mynář. | foto: Richard CortésLidové noviny

Prezidentský kancléř Vratislav Mynář konečně promluvil. Na vilu v pražských Strašnicích, kterou koncem minulého roku pořídil za 5,5 milionu, ho upozornila pražská realitní společnost MM reality.

Klíčovou roli při obchodu pak sehrála brněnská Společná advokátní kancelář Jiří Jestřáb & Richard Tománek, shodou okolností významní sponzoři prezidentské kampaně.

„Je jsem požádal, aby vedli jednání s panem doktorem Vítem Širokým (advokát, který vilu Mynářovi prodával – pozn. red.). Toho jsem viděl jedinkrát v životě – ve chvíli, kdy jsem byl podepsat smlouvu na dům. Nikdy jindy,“ řekl kancléř v rozhovoru pro LN.

Informace o tom, kdo koupi domu zprostředkoval, je přitom v příběhu Mynářovy nemovitosti klíčová. Vilu totiž šéf prezidentské kanceláře koupil za mimořádně výhodnou cenu. V roce 2005 stála přes osm milionů. Znalecký posudek později dokonce stanovil tržní cenu na 13,4 milionu.

Brněnská advokátní kancelář, která za kancléře vyjednávala podmínky transakce, totiž není ledajakým uskupením. Sám Mynář ji označuje za „spřátelenou“. Její dvě hlavní tváře – Jiří Jestřáb a Richard Tománek – byly jedněmi z hlavních sponzorů prezidentské volební kampaně Miloše Zemana.

  • Kolik brněnští advokáti poslali na účty Zemanovi kampaně?
  • A jaké další nitky je spojují s dnešním osazenstvem Hradu?

Více čtěte v Lidových novinách.

Lidové noviny