10. dubna 2015 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN vydávají jedinečný seriál: 70 let od konce druhé světové války

Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie. | foto: Lidové noviny

Unikátní historický seriál Historie nově – 70 let od konce druhé světové války přináší v celkem čtyřiceti lekcích nejnovější historické poznatky o dění v dubnu a květnu 1945 na československém území. Součástí je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie.

Projekt vznikl ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd ČR. V Lidových novinách bude Historie nově vycházet denně na speciální stránce od pátku 10. dubna do soboty 30. května.

„Historie nově je svým rozsahem a hloubkou jedinečným projektem. K jeho vydání nás vedlo poznání, že i 70 let po skončení války je mnoho historických otázek, které stále rezonují v evropské politice,“ říká ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov a dodává: „Navazujeme současně na náš předchozí vzdělávací projekt Čeština nově, který byl čtenářsky mimořádně úspěšný.“

Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová...

Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie.

„Seriál reflektuje nejnovější poznatky o událostech na území tehdejšího Československa a Evropy na sklonku války. Uvítali jsme nabídku Lidových novin seznámit čtenáře v dostupné podobě s výsledky moderního historického výzkumu, který se svým neideologickým přístupem umožňuje mimo jiné některé rozšířené mýty a omyly korigovat,“ říká jeden z autorů seriálu, zástupce ředitelky Historického ústavu doc. Jan Němeček.

První dva dny kurzu – tedy v pátek 10. dubna a v sobotu 11. dubna – dostanou všichni čtenáři Lidových novin jako dárek dva atlasy s unikátními historickými mapami. LN včetně map si můžete koupit i digitálně.

Lidovky.cz, Lidové noviny

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.