10. dubna 2015 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN vydávají jedinečný seriál: 70 let od konce druhé světové války

Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie. | foto: Lidové noviny

Unikátní historický seriál Historie nově – 70 let od konce druhé světové války přináší v celkem čtyřiceti lekcích nejnovější historické poznatky o dění v dubnu a květnu 1945 na československém území. Součástí je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie.

Projekt vznikl ve spolupráci s Historickým ústavem Akademie věd ČR. V Lidových novinách bude Historie nově vycházet denně na speciální stránce od pátku 10. dubna do soboty 30. května.

„Historie nově je svým rozsahem a hloubkou jedinečným projektem. K jeho vydání nás vedlo poznání, že i 70 let po skončení války je mnoho historických otázek, které stále rezonují v evropské politice,“ říká ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov a dodává: „Navazujeme současně na náš předchozí vzdělávací projekt Čeština nově, který byl čtenářsky mimořádně úspěšný.“

Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová...

Součástí nového seriálu je i každodenní kalendárium a bohatá obrazová a mapová galerie.

„Seriál reflektuje nejnovější poznatky o událostech na území tehdejšího Československa a Evropy na sklonku války. Uvítali jsme nabídku Lidových novin seznámit čtenáře v dostupné podobě s výsledky moderního historického výzkumu, který se svým neideologickým přístupem umožňuje mimo jiné některé rozšířené mýty a omyly korigovat,“ říká jeden z autorů seriálu, zástupce ředitelky Historického ústavu doc. Jan Němeček.

První dva dny kurzu – tedy v pátek 10. dubna a v sobotu 11. dubna – dostanou všichni čtenáři Lidových novin jako dárek dva atlasy s unikátními historickými mapami. LN včetně map si můžete koupit i digitálně.

Lidovky.cz, Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz