Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 26 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Londýnské taxíky budou nabízet zdarma wi-fi připojení

Taxi (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taxi (ilustrační foto) |

LONDÝN Londýnské taxíky jsou už nyní označovány za nejlepší na světě, ale od příštího roku budou i "nejpřipojenější". Od března 2013 budou cestující v typických londýnských černých taxících mít přístup k vysokorychlostnímu wi-fi připojení zdarma.

Informoval o tom zpravodajský server CNN. Služba se bude jmenovat CabWifi, spustí ji společnost Eyetease Limited a podle CNN bude jednou z prvních na světě, která nabídne wi-fi připojení v taxících.

ČTĚTE TAKÉ:

"Londýn je první z několika velkých měst, kde CabWiFi spouštíme," řekl Richard Corbett, zakladatel a ředitel firmy Eyetease. "Naším konečným cílem je udělat z CabWiFi standardní službu ve všech londýnských taxících," dodal. Připojení zdarma bude ovšem vykoupeno reklamou, která se objeví každých 15 minut připojení a na úvod budou muset pasažéři vydržet patnáctivteřinový reklamní vstup.

"Tohle je pro Londýn opravdu skvělá zpráva. V taxíku člověk obvykle stráví průměrně 15 minut, a co je lepšího, než je strávit používáním laptopu, tabletu, čtečky knih nebo telefonu s připojením k internetu zdarma?" uvedl Corbett.

K službě se zatím zapsalo téměř tisíc z 24 000 černých londýnských taxíků. "Překvapilo nás, jaký je o to zájem," dodal Corbett. Zvlášť přitažlivá podle něj služba může být pro turisty, kteří se budou moci připojit a stáhnout si data, aniž by se museli obávat vysokého účtu za roamingové služby po návratu domů.

,

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottovu honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Peklo s problémovým sousedem. Nové právní úpravy umožňují se ho zbavit

Komplikované soužití. Dům v plzeňské Farského ulici, v němž lidé žijí se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výhrůžky, smrad i oheň. Obyvatelé plzeňského „domu hrůzy“ se rozhodli jednat. A využít přitom nové právní možnosti....